Oturum Aç
Oturum Aç
Gezinti Bağlantılarını AtlaUzaktan Eğitim Programları Portalı > Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programı
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programı Web Sitesine Hoşgeldiniz!

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarının "Tıbbi Laboratuvar" bölümü ile meslek yüksekokullarının "Laboratuvar" bölümünde verilmektedir. Ülkemizde Tıbbi Laboratuvar konusunda önlisans eğitimi veren üniversiteler (Örneğin; Ankara Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Marmara Üniversitesi) vardır. Günümüz hastalık teşhis ve tedavisinin laboratuvara dayalı hale gelmesi, bu cihaz ve aletleri kullanabilecek ve hekimlerin istediği rutin testleri yapabilecek elemanların öneminin farkına varılması dünyada olduğu gibi ülkemizde de Tıbbi laboratuvarların önemini ortaya çıkarmış, eğitim kurumları bu alanda ön lisans programları açmaya başlamışlardır.

Ülkemizin artan nüfusuna paralel olarak sayısı gittikçe artan sağlık kurumlarının gelişen teknolojiye bağlı olarak tıbbi cihazları kullanacak ve testleri yapabilecek eğitim almış ara elemana da ihtiyacı vardır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, Sağlık Programları Bölümünde yürütülen Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programı; sağlık kurumları bünyesindeki tanı ve tedavi laboratuarlarında hastanın durumu ile ilgili olarak, hekimin gerekli gördüğü tıbbi analizleri yapan ve doğruluk, netlik, tekrarlanabilirlik bakımından uygun sonuçlar verebilen çalışanlar yetiştirmek gayesi ile oluşturulmuştur.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Bilgi 

Yaz Dönemi Uygulama DersleriDuyuru Tarihi: 18.06​.2015

Uzaktan Eğitim 2014-2015 Yaz dönemi uygulama derslerine katılacak öğrenci listesine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgi 

Ödev DuyurusuDuyuru Tarihi: 18.05​.2015

Histoloji ve Embriyoloji - II ve Tıbbi Laboratuvar Etiği derslerinin 2. ödevleri yayınlanmıştır. Ödevin teslim tarihi 25.05.2015'tir.

Bilgi 

Ödev DuyurusuDuyuru Tarihi: 14.05​.2015

Tıbbi Parazitoloji - II dersinin 2. ödevi yayınlanmıştır. Ödevin teslim tarihi 21.05.2015'tir.

Bilgi 

Laboratuvar Dersleri Kayıt DuyurusuDuyuru Tarihi: 29.04.2015

Açıköğretim Fakültesi “Tıbbi Laboratuvar Teknikleri” Önlisans Programındaki öğrenciler, laboratuvar derslerine kayıt işlemini 04-08 Mayıs 2015 tarihleri arasında http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden TC. Kimlik No ve Şifreleriyle giriş yaparak “Laboratuvar Derslerine Kayıt” linkinden gerçekleştireceklerdir. Laboratuvar derslerine ilişkin detaylı bilgi için buraya​ tıklayınız.​​​ ​ ​​​ ​ ​​

Bilgi 

Ödev DuyurusuDuyuru Tarihi: 11.05​.2015

İnsan Anatomisi ve Fizyolojisi - II derslerinin 2. ödevleri yayınlanmıştır. Ödevin teslim tarihi 18.05.2015'tir.

Bilgi 

Ödev DuyurusuDuyuru Tarihi: 20.04​.2015

Genel Kimya - II ve Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ve Gereçleri - II derslerinin 2. ödevleri yayınlanmıştır.

Bilgi 

Laboratuvar Derslerin​e Kayıt DuyurusuDuyuru Tarihi: 01.04​.2015

Açıköğretim Fakültesi “Tıbbi Laboratuvar Teknikleri” önlisans programlarındaki öğrenciler, laboratuvar derslerine kayıt işlemini 04-08 Mayıs 2015 tarihleri arasında “http://ogrenci.anadolu.edu.tr” adresinden TC. Kimlik No ve Şifreleriyle giriş yaparak “Laboratuvar Derslerine Kayıt” linkinden gerçekleştireceklerdir. Laboratuvar derslerine ilişkin detaylı bilgi için buraya​ tıklayınız.

Bilgi 

Yaz Dönemi Uygulama DersleriDuyuru Tarihi: 09.03​.2015

Yaz dönemi uygulama derslerine kayıt 4-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden yapılacaktır.

​​​​
​ ​

Kılavuzlar

Bu program için hazırlanan kılavuz, tanıtım ve broşürleri kullanarak programın genel yapısı, uzaktan eğitim ortamları ve ideal çalışma yöntemi vb. gibi pek çok konuda detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Program kapsamında hazırlanan kılavuzların en güncel sürümlerini bu bölümden takip edebilirsiniz. 

 Eşzamanlı Dersler

 
e-Ödev 

Akademik Danışmanlık hizmetleri, her dersin ödev haftasında, belirlenen saatlerde yapılmaktadır. Öğrenciler, konular, uygulamalar, alıştırmalar yada ödevleri ile ilgili sormak istedikleri sorularını dersin Akademik Danışmanına yönelterek anında cevap alabilmektedirler. ​Danışmanlık gün ve saatleri ile ilgili bilgi almak için Detaylar bağlantısını kullanınız.​

Detaylar
​​​
 

 Ödevler

 
e-Ödev 

1. ve 2. Sınıf derslerinde her dönem, her derse ait 2'şer ödev bulunmaktadır.  Ödev notlarınıın %20'si başarı notunuzhesaplanırken kullanılacaktır.

e-Ödev Sistemi aracılığıyla göndereceğiniz bu ödevler ile ilgili bilgileri kılavuzda bulabilirsiniz.

Detaylar
​​​
Yunus Emre Öğrenme Portalı e-Sertifika Programları Türkçe Sertifika Programları Açıköğretim e-Öğrenme Portalı