Oturum Aç
Oturum Aç
Gezinti Bağlantılarını AtlaUzaktan Eğitim Programları Portalı > Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programı
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programı Web Sitesine Hoşgeldiniz!

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarının "Tıbbi Laboratuvar" bölümü ile meslek yüksekokullarının "Laboratuvar" bölümünde verilmektedir. Ülkemizde Tıbbi Laboratuvar konusunda önlisans eğitimi veren üniversiteler (Örneğin; Ankara Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Marmara Üniversitesi) vardır. Günümüz hastalık teşhis ve tedavisinin laboratuvara dayalı hale gelmesi, bu cihaz ve aletleri kullanabilecek ve hekimlerin istediği rutin testleri yapabilecek elemanların öneminin farkına varılması dünyada olduğu gibi ülkemizde de Tıbbi laboratuvarların önemini ortaya çıkarmış, eğitim kurumları bu alanda ön lisans programları açmaya başlamışlardır.

Ülkemizin artan nüfusuna paralel olarak sayısı gittikçe artan sağlık kurumlarının gelişen teknolojiye bağlı olarak tıbbi cihazları kullanacak ve testleri yapabilecek eğitim almış ara elemana da ihtiyacı vardır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, Sağlık Programları Bölümünde yürütülen Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programı; sağlık kurumları bünyesindeki tanı ve tedavi laboratuarlarında hastanın durumu ile ilgili olarak, hekimin gerekli gördüğü tıbbi analizleri yapan ve doğruluk, netlik, tekrarlanabilirlik bakımından uygun sonuçlar verebilen çalışanlar yetiştirmek gayesi ile oluşturulmuştur.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Bilgi 

​Ödev Duyurusu

 ​
 

Duyuru Tarihi: 07.04.2014

Tıbbi Laboratuvar Etiği-II dersinin 1. ödevi ve Genel Kimya-II dersinin 2. ödevi yayınlanmıştır. Ödev teslim tarihi 14.04.2014'tür.


Bilgi 

​Ödev Duyurusu

 ​
 

Duyuru Tarihi: 31.03.2014

İnsan Anatomisi ve Fizyolojisi - II, Histoloji ve Embriyoloji - II ve Tıbbi Parazitoloji - II derslerinin 1. ödevleri yayınlanmıştır. Ödev teslim tarihleri 07.04.2014'tür.


Bilgi 

​Ödev Duyurusu

 ​
 

Duyuru Tarihi: 25.03.2014

Genel Biyokimya - II ve Tıbbi Mikrobiyoloji - II derslerinin 1. ödevleri yayınlanmıştır. Ödev teslim tarihleri 31.03.2014'tür.


Bilgi 

​Ödev Duyurusu

 ​
 

Duyuru Tarihi: 18.03.2014

Genel Kimya - II, Genel Biyoloji - II, Genel Mikrobiyoloji - II, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ve Gereçleri - II ve Genel Patoloji - II derslerinin 1. ödevleri yayınlanmıştır. Ödev teslim tarihleri 28.03.2014'tür.


Bilgi 

​Duyuru

 ​
 

Duyuru Tarihi: 03.02.2014

Yaz dönemi uygulama derslerine kayıt 05 - 09 Mayıs 2014 tarihleri arasında http://ogrenci.anadolu.edu.tr​ adresinden yapılacaktır.


Bilgi 

​Duyuru

 ​
 

Duyuru Tarihi: 09.10.2012

"Kayıt Yenileme", "Öğrenci", "Program" ve "Dönemlik-Kredili Sistem Ölçme ve Değerlendirme Kılavuzu" na http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaydınızı yenilenip yenilenmediği http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden kontrol ediniz.​​​​​​​​​​​​​​​

​​ ​​​​​​​​​​​ ​ ​ ​​ ​ ​ ​​​​​ ​​ ​ ​ ​ ​​ ​ ​ ​

Kılavuzlar

Bu program için hazırlanan kılavuz, tanıtım ve broşürleri kullanarak programın genel yapısı, uzaktan eğitim ortamları ve ideal çalışma yöntemi vb. gibi pek çok konuda detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Program kapsamında hazırlanan kılavuzların en güncel sürümlerini bu bölümden takip edebilirsiniz. 

 Eşzamanlı Dersler

 
e-Ödev 

Eşzamanlı dersler, haftaiçi hergün 09:00 - 18:00 arasında yapılmaktadır. Öğrenciler, konular, uygulamalar, alıştırmalar yada ödevleri ile ilgili sormak istedikleri sorularını dersin akademik danışmanına yönelterek anında cevap alabilmektedirler.

Detaylar
​​​
 

 Ödevler

 
e-Ödev 

e-Ödev Sistemi aracılığıyla göndereceğiniz bu ödevler ile ilgili bilgileri kılavuzda bulabilirsiniz.

Detaylar
​​​
Yunus Emre Öğrenme Portalı e-Sertifika Programları Türkçe Sertifika Programları Açıköğretim e-Öğrenme Portalı