Oturum Aç
Oturum Aç
Gezinti Bağlantılarını AtlaUzaktan Eğitim Programları Portalı > Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Önlisans Programı
Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Önlisans Programı Web Sitesine Hoşgeldiniz!

Gıda, ilaç ve kozmetik alnında dünyada ve ülkemizde sentetik bazlı ürünler yerine bitkisel kaynaklı doğal ürünlerin kullanılmasına olan ilgi son yıllarda büyük oranda artış göstermektedir. İnsan sağlığının yanı sıra bitkisel doğal kaynakların da korunmasının ön plana çıkmaya başladığı günümüzde geleneksel bilgilere dayalı uygulamaların yerine bilimsel bilgiye dayalı olarak doğadan toplanması, tarımı, üretim-işlemesi, pazarlanması ve kullanım yöntemleri konusunda eğitimli insan gücü büyük önem taşımaktadır. Bu konuda gerek kendi işini kurabilecek gerekse sektörde çalışabilecek eğitimli insan gücüne olan talebin giderek artmasının yanı sıra bu alanda faaliyet gösteren özel işyeri sahipleri ve çalışanlarının açılan programların kontenjanlarının sınırlılığı, çalıştıkları illerin dışında ve örgün (devam zorunluluğu) olması nedeniyle eğitim alabilme imkanına sahip olamamaktadırlar.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, Sağlık Programları Bölümünde yürütülen Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Önlisans Programı; Gıda, ilaç ve kozmetik endüstrisinde ekonomik değeri olan Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin biyolojik, ekolojik, genetik ve sistematik özellikleri, kültüre alınması, doğadan toplanması ve korunması, kimyasal içerikleri ve analiz yöntemleri, temin edilmesi, üretimleri ve kalite kontrolleri, kullanım alanları ve etiği konusunda bilgileri disiplinler arası ve akademik bir anlayış içerisinde alarak temel bilgi düzeyine sahip olan yardımcı teknik personelin yetiştirmek gayesi ile oluşturulmuştur.​​​​​​​​​​​​

Bilgi 

Ödev DuyurusuDuyuru Tarihi: 30.03​.2015

Bitki Morfolojisi II dersinin 1. ödevi yayınlanmıştır.

Bilgi 

Ödev DuyurusuDuyuru Tarihi: 23.03​.2015

Bitki Kimyası ve Analiz Yöntemleri II ve Genetik II derslerinin 1. ödevleri yayınlanmıştır.

Bilgi 

Ödev DuyurusuDuyuru Tarihi: 17.03​.2015

Genel Kimya IIBitki Sistematiği II, Genel Mikrobiyoloji II, Genel Biyoloji II, Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Kullanım Alanları ve Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği II derslerinin 1. ödevleri yayınlanmıştır.

Bilgi 

Ödev Takvimi DuyurusuDuyuru Tarihi: 11.03​.2015

Eşzamanlı Ders ve Ödev tarihleri güncellenmiştir.

Bilgi 

Ödev DuyurusuDuyuru Tarihi: 29.12.2014

Bitki Morfolojisi I ve Tıbbi ve Aromatik Bitkisel Ürünlerin Üretimi derslerinin 2. ödevleri yayınlanmıştır.

​​

Kılavuzlar

Bu program için hazırlanan kılavuz, tanıtım ve broşürleri kullanarak programın genel yapısı, uzaktan eğitim ortamları ve ideal çalışma yöntemi vb. gibi pek çok konuda detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Program kapsamında hazırlanan kılavuzların en güncel sürümlerini bu bölümden takip edebilirsiniz.​​
 

 Eşzamanlı Dersler

 
e-Ödev 

Akademik Danışmanlık hizmetleri, her dersin ödev haftasında, belirlenen saatlerde yapılmaktadır. Öğrenciler, konular, uygulamalar, alıştırmalar yada ödevleri ile ilgili sormak istedikleri sorularını dersin Akademik Danışmanına yönelterek anında cevap alabilmektedirler. ​Danışmanlık gün ve saatleri ile ilgili bilgi almak için Detaylar bağlantısını kullanınız.

Detaylar
​​​
 

 Ödevler

 
e-Ödev 

1. ve 2. Sınıf derslerinde her dönem, her derse ait 2'şer ödev bulunmaktadır.  Ödev notlarınıın %20'si başarı notunuzhesaplanırken kullanılacaktır.

e-Ödev Sistemi aracılığıyla göndereceğiniz bu ödevler ile ilgili bilgileri kılavuzda bulabilirsiniz.​

Detaylar
​​​
Yunus Emre Öğrenme Portalı e-Sertifika Programları Türkçe Sertifika Programları Açıköğretim e-Öğrenme Portalı