Oturum Aç
Oturum Aç
Gezinti Bağlantılarını AtlaUzaktan Eğitim Programları Portalı > Bilgi Yönetimi Önlisans Programı
Bilgi Yönetimi Önlisans Programı Web Sitesine Hoşgeldiniz!

Günümüzde bürolarda günlük faaliyetlerinin büyük bir bölümünü bilgisayarla gerçekleştiren insanların sayısı giderek artmaktadır. İşletmelerde sekreter, memur ya da orta düzey yönetici olarak çalışan çoğu kişinin, şu anda bilgisayar kullanmasalar da, gelecekte birer bilgisayar kullanıcısı olmaları beklenmektedir.

Bilgi Yönetimi Önlisans Programı bilgi çalışanı olara​k nitelendirilen, bilgisayarla ileri düzeyde tanışık orta kademe işgücü yetiştirmeye yönelik bir programdır. Bilgi işçilerinin ortak özelliği, yaptıkları iş ne olursa olsun, günlük faaliyetlerinin önemli bölümü bilgiyi oluşturmak, bilgiye erişmek, bilgi üzerinde işlemler gerçekleştirerek bilgiyi dönüştürmek, bilgiyi iletmek ve bilgiyi saklamak gibi temel işlemlerden oluşmaktadır.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Dikkat 

BLY210U ödevleri ile ilgili duyuruDuyuru Tarihi: 19.05.2015

 

BLY210U Office Uygulama ve Geliştirme II dersinin 1. ve 2. ödev yerine geçecek olan ödevi yayındadır. Son teslim tarihleri 01.06.2015'tir.

 
 
Dikkat 

BLY206U ödevleri ile ilgili duyuruDuyuru Tarihi: 08.05.2015

 

İnternet Bilişim Hizmetleri 2 dersine ait 2. ödev yayınlanmıştır. Ödevin teslim tarihi olarak 26.05.2015 tarihi belirlenmiştir.

 
 
Dikkat 

İLT106U ödevleri ile ilgili duyuruDuyuru Tarihi: 06.05.2015

 

Kurumsal İletişim ve Birlikte Çalışma 2 dersine ait 1. ve 2. ödevler yayınlanmıştır. Ödevlerin teslim tarihi olarak 20.05.2015 tarihi belirlenmiştir.

 
 
Dikkat 

BLY204U-2. ödevi ile ilgili duyuruDuyuru Tarihi: 05.05.2015

 

Planlama ve Denetleme Araçları 2 dersine ait 2. ödevde kullanmanız istenen INDIRIM_KAMPANYASI.mpp, ilk ödevle birlikte indirerek kullandığınız proje dosyadır. İlgili dosya aynı zamanda ikinci ödev dosyasına eklenerek güncellenmiştir. Ödevin teslim tarihi 09.05.2015 olarak değişmiştir.

 
 
Dikkat 

Sınavlarda başarılar dileriz...

 

 
 
Dikkat 

1. Sınıf Derslerine Ait 1. ÖdevlerDuyuru Tarihi: 16.03.2015

 

Derslere ait ilk ödevler yayındadır. Ödev Takvimine ulaşmak için Genel Bilgiler bölümünden Ödevler ve Ödev Takvimi bağlantısını kullanınız. Ödevleri görüntülemek için, her dersin e-Ödev bağlantısını kullanabilirsiniz.

 
 
Dikkat 

2. Sınıf Derslerine Ait 1. ÖdevlerDuyuru Tarihi: 16.03.2015

 

Derslere ait ilk ödevler yayındadır. Ödev Takvimine ulaşmak için Genel Bilgiler bölümünden Ödevler ve Ödev Takvimi bağlantısını kullanınız. Ödevleri görüntülemek için, her dersin e-Ödev bağlantısını kullanabilirsiniz.

 
 
Dikkat 

Eş Zamanlı Danışmanlıklara GirişDuyuru Tarihi: 13.03.2015

 

Tüm derslere ait eş zamanlı danışmanlık bağlantıları güncellenmiştir. Güncel bağlantı adreslerini görüntülemek ve derslere giriş yapmak için buraya tıklayınız.

 
 
 
 
Dikkat 

Uygulama Videoları

 

Programdaki uygulamalı derslere ait Uygulama Videoları; ftp://ftp.bilgi.aof.edu.tr/ftproot/DersCD/ adresinden yayınlanmıştır. Bu adresten videoları indirebilir ve izleyebilirsiniz.

 
 
Dikkat 

Kılavuzlar

 

"Kayıt Yenileme", "Öğrenci", "Program" ve "Dönemlik-Kredili Sistem Ölçme ve Değerlendirme Kılavuzu" na http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 
 
Bilgi  

Uygulamalı Dersler ile İlgili Duyuru 

Bilgi Yönetimi Önlisans Programı kapsamında Eskişehir'de uygulamalı ders yapılmamaktadır.

 
 
 
 
 
​ ​​​​​​​​ ​​​​​​

Kılavuzlar

Bilgi Yönetimi Önlisans Programı için hazırlanan kılavuz, tanıtım ve broşürleri kullanarak programın genel yapısı, uzaktan eğitim ortamları ve ideal çalışma yöntemi vb. gibi pek çok konuda detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Program kılavuzunun, tanıtımının ve buroşürünün en güncel sürümlerini bu bölümden takip edebilirsiniz. 

 Eşzamanlı Danışmanlık

 
e-Ödev 

Akademik Danışmanlık hizmetleri, her dersin ödev haftasında, belirlenen saatlerde yapılmaktadır. Öğrenciler, konular, uygulamalar, alıştırmalar yada ödevleri ile ilgili sormak istedikleri sorularını dersin Akademik Danışmanına yönelterek anında cevap alabilmektedirler. ​Danışmanlık gün ve saatleri ile ilgili bilgi almak için Detaylar bağlantısını kullanınız.

Detaylar
​​​
 

 Ödevler

 
e-Ödev 

1. ve 2. Sınıf derslerinde her dönem, her derse ait 2'şer ödev bulunmaktadır.  Ödev notlarınıın %20'si başarı notunuz hesaplanırken kullanılacaktır.

e-Ödev Sistemi aracılığıyla göndereceğiniz bu ödevler ile ilgili bilgileri kılavuzda bulabilirsiniz.

Detaylar
​​​
Yunus Emre Öğrenme Portalı e-Sertifika Programları Türkçe Sertifika Programları Açıköğretim e-Öğrenme Portalı