Oturum Aç
Oturum Aç
Staj Bilgileri
UygulamaDersleri

Bu programda bulunan Gıda Laboratuvarı dersine kayıt işlemlerini “http://ogrenci.anadolu.edu.tr” adresinden TC. Kimlik No ve Şifrenizle giriş yaparak “Laboratuvar Derslerine Kayıt” bağlantısından gerçekleştirebilirsiniz. Laboratuvar derslerine ilişkin genel bilgiler aşağıda verilmiştir:

 

1.     Açıköğretim Fakültesi ilgili önlisans programlarındaki laboratuvar dersleri zorunludur. Bu dersleri almayan ya da alıp başarısız olan öğrenciler mezun olamazlar.

2.     Dersler sadece Anadolu Üniversitesinde yüz yüze yapılmaktadır.

3.     Laboratuvar derslerine % 70 devam zorunluluğu vardır.

4.     Önceki öğretim yıllarında laboratuvar derslerine katılarak YZ (Yetersiz) notu alan öğrencilerden, laboratuvar uygulama notu 50 ve üzeri olanlar ikinci kez bu dersi tekrar aldıklarında laboratuvar uygulamalarına katılmadan sadece ara ve dönem sonu sınavlarına katılacaklardır.

5.     Öğrencilerin yanlarında bulundurması gereken eşya ve gereçleri kendileri temin etmeleri gerekmektedir.

6.     KONAKLAMA ÖĞRENCİYE AİTTİR. Öğrenciler özel yurt, devlet yurdu, apart, otel vb. yerlerde konaklayabilirler. Üniversite tarafından konaklamaya ilişkin herhangi bir organizasyon yapılmamakla birlikte her yaz dönemi için Kredi ve Yurtlar Bölge Müdürlüğüne söz konusu programlar hakkında bilgi verilmektedir. Kurumun uygun görmesi durumunda, programa kayıt olan öğrencilerin bir listesi yurtlarla paylaşılmaktadır. Öğrenciler bu durumda yurt seçeneğinden de yararlanabilecektir.

7.     Öğrenciler, Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü içerisinde bulunan Öğrenci Yemekhanesinden (Cumartesi günü hariç) öğrenci ücreti karşılığında öğle yemeği yiyebileceklerdir.


Daha güncel ve detaylı bilgilere (kayıt haftası, kayıt ön koşulları, ders programı vb.) Duyurular sayfasından ulaşabilirsiniz.​​

 
Yunus Emre Öğrenme Portalı e-Sertifika Programları Türkçe Sertifika Programları Açıköğretim e-Öğrenme Portalı