Oturum Aç
Oturum Aç
Ödevler

Ödevler Birinci ve ikinci sınıftaki uygulamalı her ders yıl içinde dört ödev içermektedir. Böylece öğrenci her hafta sadece bir dersin ödevinden sorumlu olmaktadır. Birinci sınıf öğrencilerinin tüm ödevleri bireyseldir. İkinci sınıf öğrencilerine verilen ödevlerin yarısı bireysel, yarısı ise ekip ödevidir. Öğretim yılı başında 2. sınıf öğrencileri rassal olarak beşer kişilik ekiplere ayrılmakta ve yıl sonuna kadar aynı ekip arkadaşları ile çalışmaktadırlar. Ödevler yayınlandıktan sonra ekip üyeleri sanal ortamda bir araya gelerek ekip liderini seçmektedirler. Her ekip üyesi ekip liderinin yöneticiliğinde e-Ödev sistemini kullanarak kendisine verilen görevi yerine getirmekle sorumludur. Her ödevde farklı bir öğrenci ekip liderliği yapmakta, böylelikle öğrencilere hem liderlik hem de birlikte çalışma konularında deneyim kazandırılmaya çalışılmaktadır.

Ödevler pazartesi günleri duyurulmaktadır. Birinci sınıfın ödevleri izleyen pazartesi, ikinci sınıfın ödevleri izleyen Salı gününe kadar hazırlanarak e-Ödev sistemi aracılığıyla akademik danışmana teslim edilmesi istenmektedir. Her derste ödevlerin en az yüzde 75’i teslim edilmelidir. Aksi durumdaki öğrenciler o dersten devamsız sayılacaklardır. Ödev teslim haftasından sonra, verilen ödevin çözümü ve değerlendirme ölçütleri dersin Ödevler sayfasında yayınlanacaktır.

Programlar kapsamında verilen ödevlerin gönderilmesi, değerlendirme sonuçlarının yayınlanması amacıyla web tabanlı bir uygulama olan e-Ödev aracı kullanılacaktır. Ödevlerinizin yayın ve teslim bilgilerini e-Ödev Sisteminden takip edilirsiniz.

e-Ödev Aracı; dersler kapsamında verilen tüm devlerinin gönderilmesi, değerlendirme sonuçlarının yayınlanması amacıyla kullanılan web tabanlı bir uygulamadır. Ödev teslim süresi boyunca ödev dosyaları öğrenciler tarafından değiştirilebilir. Ödev teslim tarihinden sonra sistem otomatik olarak ödev göndermeye kapatılır.

Ödevlerinizi göndermek için aşağıdaki adımlarını takip edebilirsiniz.

 • Adım 1: Çalışma alanınızdan ödev göndermek istediğiniz dersi açın. Ders sayfasında yer alan e-Ödev bağlantısına tıklayın.

 • Adım 2: Ödevler kapsamında göndermeniz gereken dosyalar bir veya birden fazla olabilir. Birden fazla dosya göndermeniz gereken durumlarda gönderilecek dosyalar .zip paketi olarak sıkıştırılmalıdır.
  Windows işletim sistemi altında bu işlemi gerçekleştirmek için;
  • Ödev dosyalarının tamamını seçin.
  • Seçim alanı üzerinde farenin sağ tuşuna basın.
  • Gönder > Sıkıştırılmış Klasörler komutunu seçin.
  • İşletim sistemi tarafından oluşturulan .zip paketine isim verin.

 • Adım 3: e-Ödev sayfasında göndermek istediğiniz ödevin sekmesini, sekmenin üzerine tıklayarak seçin. Gözat düğmesine tıklayın. Açılan iletişim menüsünü kullanarak bir önceki adımda oluşturduğunuz .zip uzantılı dosyayı seçin. Eğer ödev ile ilgili danışmana bir not iletmek isterseniz Açıklama alanına metninizi girmeniz gerekir.

 • Adım 4: Yükle düğmesine tıklayarak ödevinizi gönderin. Bu işlemler sonucunda ödevin başarıyla yüklendiğine dair bir mesaj görüntülenecektir.
​​​​


​​​​2015-2016 Bahar Dönemi Ödev Takvimi

CBS2bahar.pngCBS4bahar.png
​​
Yunus Emre Öğrenme Portalı e-Sertifika Programları Türkçe Sertifika Programları Açıköğretim e-Öğrenme Portalı